mobil menü
TR

Eti Çocuk Tiyatrosu

Eti Çocuk Tiyatrosu

Gaziantep

Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi Mehmet Akif Ersoy Salonu

Mücahitler Mah. 6.Cad. Sezen Aksu Sokak, Şehitkamil – GAZİANTEP

TARİH

08 Aralık Cumartesi / 09 Aralık Pazar

SAAT

12.00 ve 14.30

Gişe Tel:(0549) 349 69 59

Mardin

Mardin Artuklu Üniversitesi Vali Kılıçlar Salonu

Yenişehir Mah. Diyarbakır Yolu, Rektörlük Binası, Artuklu - MARDİN

TARİH

15 Aralık Cumartesi / 16 Aralık Pazar

SAAT

12.00 ve 14.30

Gişe Tel:(0549) 349 69 59


Davetiyelerimiz salon kapasitesi ile sınırlıdır.
Davetiyeler gösteri gününden 1 hafta önce gişeden temin edilebilir.
Oyunumuz 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur
.

ETİ Çocuk Tiyatrosu

İlk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa ulaşarak hayatlarında yepyeni pencereler açmayı ve hayal dünyalarını geliştirmeyi hedefleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, ülkenin geleceği olarak gördüğü çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.

Bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak çocuklara ücretsiz tiyatro izleme deneyimi yaşatan ETİ Çocuk Tiyatrosu, KKTC, Makedonya ve Azerbaycan gibi Türk nüfusunun yoğun olduğu ülkelerdeki çocuklara da ulaşarak dünya klasiği niteliğindeki tiyatro oyunlarını sergiliyor.

Çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz tiyatro oyunları sergileyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi” ve “Kral Çıplak” ve “Kırmızı Başlıklı Kız” olmak üzere 8 farklı oyun sergiledi. 18 yıldır Türkiye’de ve yurt dışında 2 milyonu aşkın çocukla buluşan Eti Çocuk Tiyatrosu, 2018-2019 sezonunda da son iki sezondur yoğun talep gören “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunuyla çocuklarla buluşuyor.

“Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunu

Son üç sezonda seyircisiyle buluşan “Kırmızı Başlıklı Kız” Charles Perrault'nun eserinden uyarlanmıştır. Ünsal Sicilli tarafından yazılıp yönetilen, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı “Kırmızı Başlıklı Kız” çocuk oyunu, klasik masalın kurgusunun zenginleştirilmesiyle sahneye koyulmuştur. Oyunun temelinde; büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra, tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatmaktadır. Annesi ve Babasına verdiği sözü, ormanda karşılaştığı kurnaz Kurdun kendisini kandırmasıyla tutamayan Kırmızı Başlıklı Kız, Büyükannesine ulaştığında ise her şeyin farkına varmış olur. Oduncu ile Avcının, Kırmızı Başlıklı Kız ve Büyükanneyi kurtarmasıyla tamamlanan, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Kırmızı Başlıklı Kız” çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer sürprizleriyle keyifle izlenmektedir.
Paylaş